כלי דאטה

כחלק מהמאמצים של מידות לקידום אפקטיביות ומדידה חברתית, פיתחנו כלי דאטה מתקדמים לשימוש עצמי של כלל בעלי העניין בשדה החברתי. אנו ממליצים לכל גורם הפעיל בשדה החברתי לעשות שימוש בכלים אלה לטובת קידום האפקטיביות של פעילותו החברתית.

המפה החברתית

"המפה החברתית" הוא מיזם חדשני שהוקם ע"י הסדנא לידע ציבורי בשיתוף ארגון מידות ובמימון חברת מגדל. זהו בסיס נתונים ראשון מסוגו, המאפשר לציבור הרחב לקבל תמונה רחבה ומקיפה על הארגונים והעמותות הפועלים בישראל ועל מידת המעורבות והתמיכה הממשלתית בפעילותם.

נתוני המפה החברתית נלקחים מאתר מאגרי המידע הממשלתיים ואתר "גיידסטאר" של משרד המשפטים, ומתעדכנים על בסיס דו"חות רבעוניים ואתר מפתח התקציב.

סימולטור האפקטיביות של מידות

האם העמותה שלך מתקדמת אל עבר השגת המטרות החברתיות שהוצבו עבורה?

במידות אנו בודקים זאת באמצעות אחד הכלים המרכזיים להערכת אפקטיביות בעמותות: שאלון למדידה עצמית המבוסס על הפרמטרים המרכזיים במתודולוגיית מידות.
השאלון זמין אונליין, ללא תשלום, וישלח תוצאות מיידיות ישירות למייל שלך.

מפת STEM אינטראקטיבית

חברת SFI, איתה התאחדנו בשנת 2020, פיתחה מדד ייחודי בתחום ה-STEM (מדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה), אותו הטמענו במערך כלי הדאטה של מידות. מדד זה עושה שימוש בנתונים המתקבלים ממשרד החינוך, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ולמעלה מ-200 רשויות בישראל, ומדרג את היישובים בארץ מבחינת חוסן ועוצמה, מבית הספר היסודי עד להשתלבות בשוק התעסוקה במקצועות אלה.
בעזרת מפת ה-STEM היישובית, קובעי המדיניות יכולים להקצות משאבים באופן אופטימלי שיביא להגדלת מספר האזרחים שמשתלבים בשוק התעסוקה, וכן לפתח תהליכים ולבצע התערבויות ממוקדות על מנת לקדם את מקצועות ה-STEM ברשויות.

מדד האיתנות הפיננסית

מידות ו-Code For Israel חברו יחד לפני כשנה לפרויקט חדשני וייחודי, ראשון מסוגו בישראל, לפיתוח כלי דיגיטלי חינמי לדירוג עמותות, בהתבסס על מקורות דאטא פתוחים וזמינים.

שיתוף הפעולה הזה הביא לפיתוח מדד האיתנות הפיננסית לארגונים חברתיים.

שער להערכה

שער להערכה הינו מיזם דיגיטלי של עמותת נובה מקבוצת SFI, בה חברה גם מידות, המאגד מידע אודות מחקרי הערכה שנעשו בישראל על תכניות חברתיות. האתר מאפשר גישה לנתונים אודות מחקרי ההערכה הזמינים ברשת וכולל מנוע חיפוש מתקדם לפי קריטריונים מגוונים. כמו כן, מכיל האתר ידע מקצועי אודות הערכת תכניות חברתיות. מטרתו היא להעלות את איכות מחקרי ההערכה על תוכניות חברתיות בישראל, לטייב תהליכי עבודה ולהקל בביצוע מדידה והערכה נכונות. המיזם הוקם בשיתוף ג'וינט-אלכא וקרנות הביטוח הלאומי.