06/2024

עמותה זו עמדה בתנאים לקבלת תו מידות לאפקטיביות

מהו תו מידות לאפקטיביות?

עמותה רשומה (ע"ר): 580046134
שנת הקמה: 1983
קהל יעד: אוכלוסייה ארצית; שאינם אזרחי ישראל; אנשים עם מוגבלויות; בלתי מועסקים; בני ישיבות ואברכים; בני עדה או דת מסוימת; הציבור הרחב; חיילים, חיילים משוחררים, חיילי מילואים; ילדים ונוער; ניצולי שואה; סטודנטים או צעירים; עולים; קשישים; תלמידי בית ספר; אחר
אזור פעילות:

בית לוחמי הגיטאות ע"ש יצחק קצנלסון למורשת השואה והמרד (ע"ר)
להעמיק את תודעת השואה והמרד בקרב העם היהודי בארץ ובחו"ל. להעלות פרשיות החורבן ועמידת העם בתקופת מלחמת העולם השניה. לשמש גל- עד לגולה היהודית שנחרבה, לטפח את מורשת התנועות החלוציות בגולה, להנציח את זכרו של מקונן השואה יצחק קצנלסון ז"ל, החזקת מוזיאון עם תצוגה קבועה ועם תצוגות מתחלפות, הפתוח למבקרים ומקיים פעולות הסברה והנצחה.
החזקת ארכיון ובו תעודות, צילומים, סרטים ודברי אומנות הקשורים בתקופת השואה והמרד, וספיחיה. יזום ופרסום עבודות מחקר העוסקות בשואה ובמרד. קיום ימי עיון וסדרות לימוד בנושאים הקשורים בשואה ובמרד, קיום מרכז חינוכי לתלמידי בתי-ספר והשתלמות למורים.
הוצאה לאור של פרסומים פריודיים וספרים על חורבן קהילות ישראלבאירופה הנאצית וגילויי המרד היהודי נגד הצורר. יזום והפקה של סרטי תיעוד. קיום עצרות – עם בימי זכרון לשואה ולגבורה. הקמת אחדות של שוחרי בית לוחמי הגיטאות בארץ ומחוצה לה.